Tiskové služby

Knihtisk

Knihtisk je způsob tisku vytvářející identické kopie tiskem z výšky. Počátky jeho masového používání k tisku knih jsou okolo roku 1448. Knihtisk vynalezl zlatník a řemeslník s kovy Johan Gutenberg. Vynález spočíval ve zdokonalení procesu již používané sazby skládané z tiskařských liter.

 

Digitální tisk

Digitální tisk je skvělou volbou při plnobarevném tisku na ruční papír. Jeho předností je rychlost a operativnost, umožňuje bez dalších mezikroků vytvořit tiskoviny přímo z počítače a to již od jednoho kusu. K digitálnímu tisku používáme stroje od firmem OKI, XEROX, HP a EPSON.

 

Slepotisk

Slepotisk je technika reliéfní ražby. Ražba je tvar povrchu materiálu (reliéf) vytvořený ražením, což je technologie formování materiálu úderem nebo tlakem prováděná pomocí raznic nebo razidel. Může být prováděna zastudena, tedy při běžné teplotě či zahorka, kdy je ražený materiál předehříván pro zvýšení jeho plasticity. Používá se i na různé úřední dokumenty (např. vysokoškolské diplomy) jako nesnadno napodobitelný.

 

Termoražba

Termoražba je technologie přenosu daného motivu na podkladový materiál pomocí štočku (raznice) za působení tepla a tlaku přes fólii. Barva ražby je dána barevnou škálou používaných fólií.

 

Výsek

Tvarový výsek je výrobní technologie, která upravuje tiskoviny do konečné podoby. K výseku je zapotřebí vyrobit výsekovou formu - planžetu. Tato technika za použití výsekového nástroje, lisu a vysokého tlaku vysekává z papíru požadovaný tvar. Protože je požadovaný motiv vysekáván tlakem, nelze tak docílit zcela přesný detail vzoru.

 

Digitální výsek

Laserový výsek a gravírování je technologie, která výrazně rozšiřuje možnosti speciálních efektů. Digitální výsek laserovým paprskem je maximálně efektivní pro maloobjemové i velkosériové zakázky. Vyřeže všechny tvary, které si jen umíte představit a to, do sebemenšího detailu. Křehce působící a neuvěřitelně spletité ornamenty, připomínající krajku, vykreslené do papíru pomocí laseru jemnou technikou gravírování. Laserový výsek papíru všechny operace provádí pomocí laserového paprsku. Připravený tvar pro vedení laserového paprsku je převáděn z počítače, což je důvodem, proč není nutné použít výsekovou formu. Možnosti laseru nejsou ale jen výseky. Můžeme s ním i gravírovat, což vlastně znamená odpálení různě tenké vrstvy povrchu papíru.